Tekstų maketavimas

» Paslaugos » Kitos paslaugos » Tekstų maketavimas

Be įprastinių lingvistinių paslaugų, kaip vertimas, redagavimas, teksto peržiūra ir pan., teikiame ir tekstų maketavimo paslaugą. Tekstų maketavimas – tai toks grafinis išversto dokumento išdėstymas, kad vertimas vizualiai atitiktų originalą.

Norime, kad klientai suprastų, jog užsakius vertimą vertėjo pareiga yra išversti tekstą. Vadinasi, iš vertėjo reikalaujama tik vertimo. Vertėjui nepriklauso tvarkyti lenteles, paveikslėlius, diafragmas, teksto šriftą ar išdėstymą. Nors mūsų komanda visada stengiasi padaryti viską, ko prašo klientas, visgi gavę užsakymą tik išversti tekstą, mes suteiksime tik vertimo paslaugą. Todėl, jei matome, kad dokumentui sutvarkyti prireiks nemažai darbo, visuomet patarsime užsakyti ne tik vertimo, bet ir dokumento maketavimo paslaugą.

Maketavimas

Kada klientui reikalinga tekstų maketavimo paslauga?

Tekstų maketavimas gali būti reikalingas daugeliu atvejų. Vienas dažniausiai pasitaikančių variantų yra įvairių važtaraščių, finansinių tekstų ar dokumentų, kurie buvo gauti faksu

vertimai. Tokie dokumentai dažnai turi daug lentelių, teksto išdėstymas nėra vientisas, skirtinga puslapių struktūra. Kaip minėjome anksčiau, vertėjo darbas yra tik išversti tekstą, o norint išlaikyti tokį patį grafinį išdėstymą kaip originale, reikėtų užsakyti ir teksto maketavimo paslaugą. Tokiu atveju išverstą tekstą siunčiame maketuotojui kartu su originalu, kad galutinis išverstas dokumentas būtų identiškas originalui.

Tekstų maketavimą klientams patariame užsisakyti ir tokiais atvejais, kai dokumento tekstas yra grafiniuose elementuose. Jų pasitaiko finansinėse ataskaitose, kuriose tekstai

pateikiami kartu su grafikais ar diagramomis. Neretai klientai mums atsiunčia dokumentų su grafikais ar diagramomis, kuriuose yra teksto. Šis tekstas elektroninėje dokumento versijoje yra įklijuotas kaip grafiniai failai (jpeg, png, tif formatais). Tokių failų tekstas būna neredaguotinas. Ši problema paprastai yra sprendžiama vertėjui šalia komentare parašant vertimą. Po to dokumentas siunčiamas maketuotojui. Maketuotojas įkomponuoja vertimą į grafinius elementus. Gaunamas estetiškas vaizdas, atitinkantis originalą.

Tekstų maketavimas gali būti atliekamas kaip atskira paslauga, kai nereikia vertimo. Jei manote, kad jūsų dokumentui reiktų geresnio grafinio apipavidalinimo, atsiųskite jį mums el. paštu arba atvykite į mūsų biurą Vilniuje. Įvertinę situaciją pateiksime jums optimaliausią sprendimą. Esant poreikiui galime sutvarkyti tekste esančias lenteles, diagramas, grafikus, paveikslėlius, numeraciją, turinį, šriftą.

Nuo ko priklauso tekstų maketavimo kainos?

Maketavimo kainos gali labai svyruoti priklausomai nuo darbo sudėtingumo. Dažniausiai kaina yra nuo 5 € + PVM už puslapį. Didesnės apimties dokumentams siūlome mažesnę kainą. Atsižvelgiame į tai, kiek dokumento grafinis apipavidalinimas skiriasi skirtinguose puslapiuose. Jeigu visų puslapių formatas yra panašus, maketuotojui reikės sugaižti mažiau laiko darant naujus maketų modelius, todėl sumažėtų ir bendra darbų kaina. Taip pat kainai įtakos gali turėti tai, ar turite originalius failus, iš kurių buvo padarytas originalus dokumento maketas. Tokie failai dažniausiai būna .psd („Photoshop“ programos) arba .eps, .pdf, .svg, .ai tipų. Turint juos maketuotojui nereikia nieko kurti iš naujo, galima tiesiog tvarkingai įkelti vertimus ant originalaus maketo šablono ir sutvarkyti visus neatitikimus, kurie atsiranda keičiant teksto kalbą.