Vertimas iš / į serbų kalbą

» Paslaugos » Kalbų vertimai » Vertimas iš / į serbų kalbą

Serbų kalbos kilmėserbian language

Serbų kalba priklauso pietų slavų kalbų grupei. Ji, kaip oficiali kalba, vartojama Serbijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje. Skaičiuojama, kad yra apie 8,5 milijono žmonių kalbančių šia kalba: apie 6,5 milijono Serbijoje, apie pusė milijono Juodkalnijoje ir apie 1,5 milijono kalbėtojų Bosnijoje ir Hercegovinoje. Seniau, kai Serbija priklausė Jugoslavijos valstybei, valdžia kaip valstybinę kalbą vartojo serbų-kroatų kalbos samplaiką, o kitos, dabar jau oficialios šiandienos valstybių, kalbos buvo laikomos regioniniais dialektais. Taip buvo stengiamasi sujungti visas Balkanų valstybes į bendrą visumą ir sumažinti jų nacionalinį identitetą. Jugoslavijai žlugus praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje serbų kalba taip pat buvo atskirta nuo serbų-kroatų kalbos ir vartojama kaip atskira. Serbų kalba yra vienintelė Europoje, kuri oficialiai naudoja dvi rašymo sistemas: lotynų bei kirilicos abėcėles. Lotynų abėcėlė vis plačiau populiarėja Serbijoje, bet kirilica vis dar pakankamai plačiai naudojama oficialiuose dokumentuose ir mokyklose.

Profesionalus vertimas į/iš serbų kalbos

serbu kalbaKalbant apie vertimus, skirtingų abėcėlių naudojimas gali turėti įtakos vertimo kainai. Kadangi abėcėlės yra labai skirtingos, reikia skirtingų lingvisto įgūdžių vertimui iš serbų kalbos ir vertimui į serbų kalbą. Prieš pradėdami vertimą visuomet stengiamės sužinoti kliento poreikius ir paties projekto esmę bei tikslą. Svarbu žinoti kokia yra tikslinė teksto auditorija – kitais žodžiais, kas bus teksto skaitytojas. Jei verčiamas tekstas skirtas serbams, ar jį geriau būtų pateikti kirilica (jei dokumentas teikiamas valstybinei institucijai), ar lotyniška abėcėle (jei tekstas bendro pobūdžio).

Jei jums reikia vertimo iš serbų į lietuvių kalbą arba vertimo iš lietuvių į serbų kalbą, kreipkitės į mus. Taip pat galime atlikti serbų kalbos vertimus į kitas kalbas arba iš kitų kalbų. Vertimai atliekami greitai ir kokybiškai už prieinamą kainą.