Vertimas iš / į rumunų kalbą

» Paslaugos » Kalbų vertimai » Vertimas iš / į rumunų kalbą

Rumunų kalbos kilmė

Rumunų kalba yra priskiriama balkanų romanų kalbų grupei. Ji yra oficiali Rumunijos, Moldovos ir Serbijos regiono Voivodinos (kur taip pat oficialiomis laikomos serbų, kroatų, vengrų ir rusinų) kalba. Ukrainos regionuose, kur yra didelė rumunų populiacija, rumunų kalba yra mokoma kaip pirmoji kalba mokyklose, taip pat ja yra leidžiama spauda, transliuojamos TV bei radijo programos. Šią kalbą kaip gimtąją naudoja apie 24–26 milijonai žmonių ir apie 4 milijonai ją moka kaip antrąją. Tačiau yra ir kitų skaičiavimų, kurie rodo, jog iš viso yra apie 34 milijonai gyventojų, kalbančių rumuniškai, iš kurių 30 milijonų ją žino kaip gimtąją. Kadangi Rumunija priklauso Europos Sąjungai, rumunų kalba taip pat yra naudojama kaip oficiali darbo kalba Europos Sąjungos institucijose. Rumunų kalboje aiškiai matoma slavų kalbų įtaka: 10–15 % rumunų kalbos žodžių yra slavų kilmės.

Profesionalus rumunų kalbos vertimas

Mūsų biuras atlieka vertimus į ir iš maždaug 80 kalbų. Į šį skaičių įeina ir rumunų kalba. Prireikus, galima atlikti vertimus iš rumunų kalbos ir į rumunų kalbą kartu su pagrindinėmis Europos Sąjungos verslo kalbomis (anglų, prancūzų, vokiečių, rusų). Tačiau taip pat galime atlikti ir turime puikių lingvistų vertimui iš lietuvių į rumunų kalbą ir atvirkščiai – iš rumunų į lietuvių kalbą. Taip pat teikiame šios kalbos redagavimo paslaugas, galime sumaketuoti rumunų kalba parašytus dokumentus, transkribuoti tekstą klausantis audio įrašo ar žiūrint video. Darbų kaina priklauso nuo sudėtingumo bei kalbų kombinacijos.

Jei jums reikia vertimo iš rumunų į lietuvių kalbą arba vertimo iš lietuvių į rumunų kalbą, kreipkitės į mus. Mes atliksime vertimus greitai ir kokybiškai už prieinamą kainą.