Vertimas iš / į makedonų kalbą

» Paslaugos » Kalbų vertimai » Vertimas iš / į makedonų kalbą

Faktai apie makedonų kalbą

Makedonų kalba, priklausanti pietų slavų kalbų grupei, yra oficiali Šiaurės Makedonijos Respublikos kalba. Ja kalba apie 2 milijonai žmonių, daugiausia Šiaurės Makedonijoje ir jos diasporoje bei mažesnis skaičius kalbėtojų daugiataučiame Makedonijos regione. Ši kalba taip pat yra mažumos kalba Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Rumunijos bei Serbijos regionuose. Kalbų glaustumas tarp makedonų ir serbų-kroatų kalbų didžiausias buvo tada, kai Balkanų pusiasalio valstybes jungė Jugoslavija. Tuo metu didžioji dalis makedonų išmoko serbų-kroatų kalbą (kadangi ji buvo priverstinai naudojama pedagogikoje) ir naudojo makedonų ir serbų-kroatų kalbos mišinį arba pseudo-serbų kalbą. Yra sakoma, kad tuo metu, kai makedonų kalba buvo ruošiama tapti oficialia Makedonijos kalba, ji buvo padaryta panašesne į serbų. Bulgarų kalba turi išskirtinį ryšį su makedonų kalba. Makedonų mokslininkai teigia, jog makedonų kalba yra vartojama pietvakarių Bulgarijoje, o bulgarų bei graikų lingvistai teigia, jog makedonų kalba yra bulgarų kalbos atmaina. Dėl glaudaus santykio su bulgarų ir serbų-kroatų kalbomis, makedonų kalba su prieš tai minėtomis dalijasi nemaža dalimi leksikono. Taip pat pastebima kitų kalbų įtaka, pavyzdžiui, anglų arba osmanų turkų, kurių skolinių galima rasti ir makedonų žodyne.

Vertimo iš makedonų kalbos patirtis

Vertimus iš makedonų bei vertimus į makedonų kalbą atliekame jau nuo 2001 metų. Nuoseklus įmonės plėtimas bei vertėjų bazės didėjimas šiandien mums leidžia teikti ir vertimus iš lietuvių ir makedonų kalbą ir atvirkščiai – iš makedonų į lietuvių kalbą. Susisiekite su mumis ir operatyviai pasiūlysime optimaliausią vertimo projekto kainą, atlikimo laiką bei pasitelkę patirtį patarsime kaip gauti geriausią galutinį rezultatą.

Jei jums reikia vertimo iš makedonų į lietuvių kalbą arba vertimo iš lietuvių į makedonų kalbą, kreipkitės į mus. Mes atliksime vertimus greitai ir kokybiškai už prieinamą kainą.