Vertimas iš / į danų kalbą

» Paslaugos » Kalbų vertimai » Vertimas iš / į danų kalbą

Kuo unikali danų kalba

Danų kalbos istorija menama nuo senosios skandinavų kalbos. Nors iš pradžių danų kalba buvo ta pati kalba kaip švedų, XII amžius laikomas jos pasikeitimo iš senosios danų į viduramžių danų kalbą laikotarpiu. Christiern Pedersen 1550 m. išleido pirmą danišką knygą – pilną biblijos vertimą. Tai iš esmės nustatė ir įtvirtino danų kalbos taisykles. Skaičiuojama, kad šiandien danų kalbą vartoja apie 5 milijonai žmonių, įskaitant Fererų salas ir Grenlandiją. Sakoma, jog danai gali apsimesti mokantys tris kalbas, nes danų, švedų ir norvegų kalbos yra kilusios iš senosios skandinavų kalbos. Tai reiškia, kad nors tos kalbos yra skirtingos, kalbėtojai gali susišnekėti vienas su kitu, nors ir nemoka dviejų iš minėtų kalbų. Įdomu tai, jog naujus danų kalbos žodžius galima sukurti tiesiog ekspromtu, jungiat kelis žodžius į vieną ilgą. Tai danų kalbai užtikrina iš esmės begalinį sudaromų žodžių skaičių. Taip pat įdomu tai, kad danų skaičiavimas yra paremtas skaičiumi 20 (ne kaip mūsų 10). Pavyzdžiui, skaičių 60 jie skaito kaip tres, tai yra tresindtyve (3 kart 20) trumpinys.

Kokybiškas vertimas iš/į danų kalbą

Mūsų komanda visiškai pasirūpins jūsų poreikiais, nesvarbu, ar tai būtų vertimas iš danų kalbos, ar vertimas į danų kalbą. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad Danija yra viena turtingiausių šalių pasaulyje, vadinasi danų lingvistų darbo kaina yra didesnė už, pavyzdžiui, pagrindinių verslo kalbų vertėjų. Geresnes kainas galėsime pasiūlyti vertimui iš danų į lietuvių kalbą arba vertimui iš lietuvių į danų kalbą, kadangi tokios kalbų kombinacijos vertėjai dažniausiai gyvena Lietuvoje ir siūlo kainas, labiau atitinkančias mūsų ekonomiką.

Jei jums reikia vertimo iš danų į lietuvių kalbą arba vertimo iš lietuvių į danų kalbą, kreipkitės į mus. Mes atliksime vertimus greitai ir kokybiškai už prieinamą kainą.